Wschodząca gwiazda amerykańskiej literatury

New York Times stwierdził, że Colleen Hoover, która debiutowała na przełomie 2011 i 2012 roku to wschodząca gwiazda amerykańskiej literatury. W sumie nie ma się czemu dziwić, ponieważ od momentu jej debiutu wszystkie książki jakie do tej pory wydała cieszą się niesłabnącą popularnością. Czy można się jednak czemuś dziwić? Skoro autorka doskonale wie jak bazować na emocjach, wspaniałej akcji. Hoover po mistrzowsku łączy w sobie opowieści romantyczne z thrillerami, które nie raz sprawią, że będzie nam potem nocą ciężko zgasić lampkę od światła ze strachu. Jej powieści to czysta fikcja, jednak skąd człowiek może wiedzieć, że w mroku nie czai się na niego jakieś niebezpieczeństwo. Książki jakie tworzy w głównej mierze dedykowane są osobom młodym oraz kobietom. Jednak i panowie na pewno docenią niezwykły kunszt tej autorki. Nie raz i nie dwa będziemy mieli jeszcze okazje przekonać się, że Collen stworzy taką opowieść, dzięki której zawsze będzie można spędzić miłe chwile z jej książką.

“Ugly Love”

W tej książce możemy poznać historię ślicznej Tatę, która na co dzień jest pielęgniarką. Los tak sprawił, że na pewien czas kobieta wprowadza się do mieszkania swojego brata. Ta przeprowadza sprawia, że kobieta poznaje Milesa – przystojnego pilota, który powoduje u niej szybsze bicie serca. Na szczęście Miles jest również zauroczony nową sąsiadka z naprzeciwka. I to na tyle, że nawet dość szybko nawiązują romans. Miles zastrzega sobie jednak jedną rzecz: mogą mieć owszem romans, jednak kobieta nie ma o nic pytać. W szczególności o to co ma związek z jego przeszłością. Jednak, czy Tate podoła temu? W szczególności, że niewinnie wyglądający romans zaczyna przeradzać się w coś głębszego? Czy Miles będzie skłonny do tego, żeby wyjawić ukochanej całą prawdę o bolesnej przeszłości?

“Wszystkie nasze obietnice”

Czy istnieje miłość idealna? O tym przekonamy się w tej książce, która rozpoczyna się całkiem niewinnie. On i ona. Zakochują się w sobie bez pamięci. Młodzi i uśmiechnięci po jakimś czasie biorą ślub. Oboje obiecują sobie, że chociażby nie wiadomo co się stało, zawsze będą przy sobie. Na znak tej przysięgi on daje jej szkatułkę. Quinn i Graham szybko jednak przekonują się, że dopada ich kryzys rutyny. Czy oboje jednak będą mieli na tyle sił aby walczyć o coś, co wydaje się z góry przegrane? Czy nadal będą pamiętali o swojej przysiędze ze ślubu? Czy jednak ich miłość nie była tak idealna jak na początku obaj myśleli? Jest to pięknie ukazana opowieść o małżeństwach niezbyt idealnych.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com