Emocjonalna jazda bez trzymanki

Colleen Hoover jest taką osobą, która zapewnia swoim czytelnikom wspaniałą jazdę bez trzymanki w swoich książkach. W jej wspaniałych seriach “Slammed”, “Hopelless”, “Maybe” poznajemy takich bohaterów, że nie raz się wzruszymy i nie raz będzie nam od tego cierpła skóra. Tak, bowiem nigdy jako czytelnicy nie możemy być pewni tego co przygotuje nam autorka w swojej kolejnej książce. Hoover zadebiutowała na przestrzeni 2011 i 2012 roku. Od tej pory na rynku ukazało się już wiele jej wspaniałych książek z których zdecydowana większość miała przyjemność gościć na listach bestsellerów The New York Timesa i Goodreads Choice Awards. Nawet w Polsce autorka dostała zaszczytne wyróżnienia, które dają dowód na to, że jej książki są naprawdę dobre. W jej dorobku literackim znaleźć można “Never Never”, “November 9”, “Gdyby nie Ty”, “Coraz większy mrok”, “Confess”, “Wszystkie nasze obietnice” i wiele innych. Jaka książka zasługuje na największe wyróżnienie w jej przypadku? Nie można tego jednoznacznie ocenić.

“Confess”

Owen i Auburn to dwoje odmiennych od siebie ludzi, którzy spotykają się w jego pracowni malarskiej. Owen maluje obrazy na podstawie uczuć jakie można spotkać u pewnych osób. Auburn uważa, że ma już najlepsze chwile życia za sobą. Oboje podejmowali w swoim życiu trudne decyzje, które doprowadziły ich do tego momentu życia w jakim się znajdują. Owen porzucił już swoje własne odczucia. Dlatego chyba tak doskonale rozumie uczucia innych. Auburn uważa, że już nic dobrego jej nie spotka. Czy tych dwoje może coś połączyć? Czy to prawda, że różnice się przyciągają? A może w przypadku tych dwojga jakże innych ludzie będzie zupełnie inaczej? Czy dawne rany już się zabliźniły i pozwolą im na to aby myśleć o szczęściu i własnej radości? Trzeba się o tym przekonać.

“Without Merit”


Merit to siedemnastolatka, która ma rodzinę jak wiele innych osób w jej gronie. Jednak jest to splot dość dziwnych w jej mniemaniu osób. Jej matka zamieszkała w piwnicy – chociaż na górze tętni barwne życie. Honor – siostra bliźniaczka Merit to chodzący ideał a Utah (starszy brat) to perfekcjonista. Z kolei ojciec zupełnie nie przejmuje się tym co robi jego była żona na nowo układając sobie życie. Merit czuje, że nie pasuje do tej rodziny. Rezygnuje ze szkoły i zaszywa się w domu. Jednak czy to jej pomoże? Czy może lepiej uciec z domu? Czy też wykorzystać szansę aby na nowo posklejać rodzinę w całość? Czy dzięki temu dziewczyna odnajdzie własne szczęście i spokój? A może lepiej jednak zrezygnować z rodziny i rozpocząć życie z dala na własny rachunek i z nową, czystą, kartą?

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com